Pastoraal woord

Pastoraal woord
 
De laatste tijd kom ik af en toe in aanraking met jonge mensen die meestal via een eigen zoektocht (soms opnieuw) terechtkomen bij het christelijk geloof en vragen om te worden gedoopt of gevormd. Soms hebben deze jong volwassenen thuis of op school al wel eens iets gehoord over het christelijke geloof. Maar door een ontmoeting of een gebeurtenis in hun leven zijn ze op zoek gegaan naar God en naar een levensbeschouwing die hen houvast geeft en richting. Opmerkelijk is ook dat deze jongeren bij de keuze voor een doop in de R.K. kerk waarde hechten aan het feit dat de R.K. kerk als oudste kerk teruggaat op de apostelen en op Jezus zelf die de apostelen aangesteld heeft.

Zo mag ik binnenkort op zondag 30 juli 2023 twee jonge volwassenen dopen in de kerk van Halsteren waar ze later ook zullen trouwen. Als een volwassene gedoopt wordt in de katholieke kerk ontvangt hij of zij direct het vormsel en de 1e Communie. Deze drie zogenaamde initiatiesacramenten horen namelijk bij elkaar. Een bijzonder gebeuren voor de kerk en onze parochies is het zeker als we mogen meemaken dat jonge mensen voor het geloof kiezen en bij Christus en de kerk willen horen. We bidden dat hun verdere leven door God gezegend mag worden.

pastoor Hans de Kort