Bisschoppelijke onderscheiding voor Ad van de Par

Bisschoppelijke onderscheiding voor Ad van de Par

Net als veel verengingen kan ook de kerk niet zonder vrijwilligers. Afgelopen zaterdag mochten we in de viering in de Gummaruskerk Ad van de Par in het zonnetje zetten die 15 jaar beheerder was van onze begraafplaats aan de Nassaulaan in Steenbergen. Hij heeft ook ander bestuurlijk werk voor onze parochie gedaan en blijft lid van het Gummaruskoor.

Samen met een flinke groep vrijwilligers die hij aanstuurde heeft Ad gezorgd voor het onderhoud van de begraafplaats en projecten uitgevoerd (zoals de bouw van een Mariakapel en de asfaltering van de paden) . Ook verzorgde hij de financiële administratie van de grafrechten en van de uitvaarten in de Gummarus. Vaak kostte hem dat 20 uur per week. Wij hebben Ad hartelijk bedankt en ook zijn vrouw Ria die hem steeds in dit werk ondersteund heeft. Ad mocht een bisschoppelijke onderscheiding ontvangen. Hij heeft zijn werk overgedragen aan Rutger de Nooij. We zijn dankbaar dat hij dit vrijwilligerswerk van Ad voortzet. Ook de andere vrijwilligers op begraafplaats in Steenbergen en op de andere 5 begraafplaatsen in onze parochie danken wij. Zij zorgen dat onze begraafplaatsen er goed verzorgd bij liggen. Zo krijgen onze overledenen een waardige laatste rustplaats. Voor de nabestaanden is dit een troost.

pastoor Hans de Kort