Paasbezoek basisschool Merijntje

Paasbezoek basisschool Merijntje

Een kaarsje aansteken voor opa, mama, de kip of voetballer Maradona. Het kon allemaal.

De kinderen van basisschool Merijntje waren vanwege het paasverhaal op bezoek in de H.J. de Doperkerk Het werd een ervaring die ze niet snel zullen vergeten. Nadat opa Piet het paasverhaal had verteld gingen de kinderen in groepjes uiteen en werden de zintuigen op verschillende manieren geprikkeld; wierrook ruiken, hostie proeven, kaarsje aansteken, de doornenkroon voelen en de klok luiden. Ook voor een kijkje in biechtstoel was veel belangstelling.

Er was veel betrokkenheid bij de kinderen. Er werd goed geluisterd en actief meegedaan met alles. De kinderen vulden de paastakken met kleurige versiersels en die blijven voorlopig in de kerk hangen.

Het was voor iedereen die aanwezig was een zinvolle en mooie ochtend. Er werden bij thuiskomst door de kinderen veel vragen gesteld zo bleek. Ouders werden daardoor ook uitgedaagd om stil te staan bij hun eigen geloof en ontstonden er mooie gesprekjes.