Palmpasen in Kruisland

Palmpasen in Kruisland

De kinderen uit groep 4 van basisschool De Zonneberg in Kruisland hebben afgelopen week prachtige palmpaasstokken gemaakt. Vandaag komt het verse paasbrood (in de vorm van een haantje) er nog op en gaan de kinderen deze rijk versierde stokken persoonlijk bij mensen brengen.

De palmpaasstok bestaat uit twee stokken in de vorm van een kruis en wordt traditioneel met Palmpasen gemaakt. Er zijn vaste attributen aan de palmpaasstok, die elk een eigen betekenis hebben: palmtakken (symbool voor de intocht in Jeruzalem op Palmzondag), het broodhaantje (symbool voor het breken en delen van het brood bij het laatste avondmaal én symbool voor de haan die één keer kraaide nadat Petrus drie keer had gezegd dat hij Jezus niet kende), eitjes (symbool voor nieuw leven), 30 rozijnen (symbool voor de 30 zilverlingen waarvoor Judas Jezus heeft verraden), 12 pinda’s (symbool voor de twaalf apostelen) en een kransje (verwijzend naar een kroon, symbool voor het Koninklijke van Jezus).

Zo wordt er in Kruisland aan mensen gedacht van jong naar oud!